Вегетація марихуани – ключові особливості

Вирощування та догляд

Марихуана — це назва для рослини Cannabis, яка має декілька видів і сортів. Рослина має характерне листя, яке складається з довгих, вузьких листочків, а також високих стебел. Канабіс є особливим та впізнаваним завдяки своїм квітам, в яких зустрічаються унікальні утворення: волоски жовтогарячого кольору, цукрові кристали та кремезні бутони.

Жіночі рослини мають квітки, які вміщують у собі каннабіноїди та терпени, включаючи ТГК (тетрагідроканнабінол) і КБД (канабідіол), які відповідають за психоактивність та медичні властивості.

У канабіса 4 життєві цикли, і кожен з них впливає на якість врожаю. І якщо допустити помилку під час вирощування, можна втратити певний відсоток врожаю.

Життєві цикли марихуани

 1. Проростання (3-10 днів). Цей етап починається з насіння. Насіння зазвичай ставлять у спеціальні умови, щоб воно проросло. Після цього вони переходять на наступний етап.
 2. Розсада (2-3 тижні). Після проростання рослини (з’являється перше сім’ядольне листя) переносять до горщиків або інших посудин з ґрунтом чи рідиною. Тут вони ростуть у сприятливих умовах до того моменту, коли стають достатньо сильними для переходу на наступний етап.
 3. Вегетативний етап (3-16 тижнів). Після пересадки у відкритий ґрунт чи відповідну систему вирощування рослини починають активно рости, формуючи нові гілки та листя, але ще не утворюючи квітки. Цей етап триває до початку цвітіння.
 4. Етап цвітіння (8-11 тижнів). Коли рослина готова, вона починає формувати квітки. Це той етап, коли розпочинається вироблення каннабіноїдів та терпенів, що забезпечують властивості, за якими так цінують марихуану.

Вегетація — це основний життєвий цикл, адже в цей час рослина найбільш сприятлива до зовнішнього середовища. І завдання садовода — створити оптимальний мікроклімат, який дозволить наприкінці сезону зібрати щедрий врожай.

Як доглядати за марихуаною під час вегетації?

В період вегетації конопель декілька факторів впливають на їхнє здорове зростання:

 • Світло. Кращий синій спектр. Оптимальною тривалістю дня для більшості сортів вважається 18 годин світла і 6 годин повної темряви.
 • Температура. Для вегетаційного періоду оптимальна температура зазвичай коливається від 20 до 30 градусів Цельсія.
 • Волога. Оптимальна вологість зазвичай становить близько 50-70%.
 • Субстрат. Ідеально — 80% чорнозему з добривами і 20% кокосового субстрату.
 • Вентиляція. Достатня циркуляція повітря допомагає уникнути проблем зі здоров’ям рослин, таких як грибкові захворювання чи перегрів.
 • Харчування. Спочатку — низька доза поживних речовин, потім збільшення.
 • Розмір горщика: Достатній обсяг горщика забезпечує корінню систему достатнім простором для росту.
 • Полив. З оприскувача — щоб уникнути перезволоження, фільтрованою водою — щоб уникнути захворювань.
 • Рівень рН ґрунту. 6-7 для більшості сортів конопель.

Через 3 тижні після посіву розпочинається вегетація канабіса. З’ясувати, чи почалася вегетація не складно: у куща почнуть з’являтися листя з 5-ма черешками. Сильно зростає кущ під час вегетації у висоту, розвиваються листя та стебла. Іноді можуть з’являтися «перецвіти», але справжні бутони формуються лише тоді, коли дні стають коротшими, а фотоперіод стає 12/12. На цій стадії можна виявити і перші статеві ознаки. Під час росту треба зробити так, що зростали лише жіночі рослини, адже у період цвітіння чоловічі можуть запилювати жіночі, через що буде мало насіння і мало бутонів.

Щоб бути впевненим в однозначно жіночому полі насіння при виборі, варто звернути увагу на фемінізоване насіння конопель. Це насіння вироблене шляхом збереження та вдосконалення генетики для створення лише жіночих рослин, які мають потенційно вищу врожайність. Таке насіння може бути корисним для тих, хто шукає високий врожай і хоче уникнути потенційних проблем з чоловічими рослинами, які зазвичай мають менший врожай та можуть запліднювати жіночі рослини, що впливає на кінцеву якість та кількість врожаю.

Оцініть статтю
rasta-blog.com
Додати коментар